موسسه آموزشی کنکور - تولید کننده محصولات تصویری کنکور

همه چیز در مورد برنامه ریزی / باید ها و نبایدهای برنامه ریزی برای کنکور ۹۷

مواردی باید برای برنامه ریزی کنکور در نظر داشت عبارتست از:

  • انعطاف پذیری در نحوه برنامه ریزی کنکور
  • سادگی، انجام پذیری و منطقی بودن برنامه ریزی مطالعه کنکوری
  • تنوع در مطالعه دروس کنکور
  • برنامه قابل ارزیابی باشد و تاثیر گذاری آن قابل بررسی باشد
  • برداشتن گام ها و اقدامات موثر و مورد نیاز برای موفقیت در کنکور

گام های لازم و موثر برای برنامه ریزی کنکور به شرح ذیل می باشد:

  1. برنامه ریزی کنکور ۹۷: برنامه ریزی کنکور با انتخاب هدف شروع می گردد، برنامه ریزی باید بر اساس هدف شما انجام شود. لازم است که این برنامه ریزی به صورت اختصاصی انجام شود یعنی با توجه به شرایط و علایق فرد متقاضی باشد. برنامه ریزی شامل مراحل ماهانه، هفتگی و روزانه است لازم است برای رسیدن به هدف نهایی و در مسیر رسیدن به آن، هدف های کوچکتری در نظر گرفت. در برنامه ریزی به صورت ماهانه لازم است مباحث و دروسی که در یک ماه مطالعه خواهید کرد مشخص شود و دقیقا مشخص شود که از هر کتاب که مباحثی را مطالعه نمایید حتی تعداد صفحات دقیقا مشخص باشد و با توجه به خصوصیات و ضریب هوشی و نحوه یادگیری فرد متقاضی این مباحث تعیین گردد. در برنامه ریزی هفتگی در واقع برنامه ریزی ماهیانه را خرد می شوود و در ۴ هفته دسته بندی و اجرا میگردد و برنامه زمانی را دقیق تر معین می شود بعد از آن نوبت به برنامه روزانه می رسد که در آن هر ساعت از شبانه روز داوطلب برنامه ریزی می گردد البته با توجه شرایط شخصی فرد و برنامه ریزی کاملا انعطاف پذیر است . فعالیت یک هفته داوطلب به صورت روزانه مشخص می شود اینکه هر ساعت از شبانه روز برای مطالعه چه دروسی مناسب تر است و مطالعه به چه صورتی انجام شود مثلا قدرت یادگیری برخی افراد برای حل مسئله صبح ها بیشنر است و برای برخی دیگر شب ها مناسب ترین ساعت برای مطالعه دروسی که پایه آن بر حل مسئله بنا شده است، مناسب می باشد. در برنامه ریزی روزانه تعداد صفحاتی که باید در یک هفته مطالعه شود برای مطالعه در روزهای هفته تقسیم بندی می شود. و برنامه ارائه شده از طریق کارشناسان صدای مشاور با توجه به شرایط هر فرد با انعطاف پذیری و مجزا نوشته می شود و نیاز نیست که داوطلب برای اجرای برنامه بدون انعطاف تحت فشار قرار گرفته و مجبور به تلاش برای تغییر شرایط شخصی اش شود.
  2. منابع کنکور ۹۷: یکی از مهمترین موارد برای مطالعه کنکوری و برنامه ریزی اطلاع از منابع و لیست حذفیات کنکور می باشد که در همین سایت موجود می باشد کارشناسان صدای مشاور نیز به صورت تلفنی پاسخگوی شما در این زمینه خواهند بود.
  3. مطالعه کنکوری: نحوه مطالعه صحیح دروس و شیوه های صحیح کنکوری خواندن می باشد از انجایی که زمان در کنکور از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد لازم است نحوه مطالعه کنکوری را بدانید که در زمانتان صرفه جویی نمایید و به موقع برای کنکور آماده شوید و البته از سرعت و دقت کافی در هنگام برگزاری آزمون سراسری نیز برخوردار باشید.
  4. آزمون های آزمایشی کنکور: آیا در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید؟ تاثیر این آزمون ها را بر افزایش توانایی خود در کنکور سراسری می دانید؟ معمولا آزمون های آزمایشی هر دو هفته و سه هفته یکبار برگزار میشود، بنابراین اهیت برنامه ریزی هفتگی و روزانه اینجا مشخص تر خواهد بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.